Хто подає заяву?

Ви повинні подати заяву, якщо ви є членом сім'ї громадянина ЄС, і не є громадянином держави-члена Європейського Союзу або держави-члена Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) - учасника Угоди про Європейську економічну зону чи Швейцарської Конфедерації.

 

Коли я повинен/повинна подати заяву?

Заяву потрібно подати особисто до воєводи, відповідно до місця перебування, не пізніше, ніж на наступний день після закінчення 3 місяців з дати в'їзду на територію Республіки Польщі. Вимога подання заяви особисто не поширюється на неповнолітніх.

У випадку карти на постійне перебування: після 5 років безперервного перебування на території Республіки Польщі з громадянином ЄС.

 

Як я можу подати заяву?

Заяву можна подати:

  • тільки особисто після заповнення онлайн-заяви, друку та резервації візиту на веб-сайті https://przybysz.duw.pl

в понеділок, вівторок, четвер, п’ятницю з 9.00 до 16.00; середу - з 8.00 до 18.00

в відділенні Нижньосілезького воєводства у Вроцлаві
Департамент по цивільних справах і справах іноземців
pl. Powstańców Warszawy 1

Прийшовши до відділення, підійдіть до квиткового автомату, введіть номер бронювання та завантажте квиток, а потім чекайте, коли ваш номер буде зображений і підійдіть до вказаного місця.

 

Які документи мені потрібно подати?

  1. заява на видачу карти перебування члена сім'ї громадянина ЄС (Заявка на видачу картки проживання), (Заявка на видачу картки постійного проживання), заповнюється друкованими літерами польською мовою (додання 2 додаткових копій процедури заяви може значно полегшити процедуру),
  2. Проїзний документ (2 копії)
  3. 5 актуальних, неушкоджених кольорових фотографій, розміром 4,5x3,5 см, зроблених впродовж останніх шести місяців, на однотонному світлому фоні, з доброю чіткістю, де виразно видно очі та обличчя від верхньої частини голови до верхньої частини плечей, так щоб обличчя займало 70-80% фотографії; має представляти особу, що дивиться прямо, з відкритими очима, з природним виразом обличчя, не прикритим волоссям, та зі стуленими губами, а також відображає природний колір шкіри.
    Іноземець із вродженими або набутими вадами зору може подати фотографію, на якій він в темних окулярах.
    Іноземець, одягнений у головні убори відповідно до принципів своєї релігії, може подати фотографію у головному уборі. Головний убір не повинен затуляти або спотворювати овал обличчя.
  4. Довідку про реєстрацію перебування громадянина Європейського Союзу, виданого громадянину Європейського Союзу, з яким член сім'ї проживає на території Республіки Польщі.

У випадку постійного перебування додатково:

  • документи, що підтверджують 5-річне безперервне перебування на території Республіки Польщі разом з громадянином ЄС,

Крім того, ви повинні надати:

  1. якщо заява стосується члена подружжя - документ, що підтверджує шлюб (наприклад, свідоцтво про шлюб),
  2. якщо заява стосується нащадка - документ, що підтверджує існування сімейних зв'язків та документ, що підтверджує вік або засвідчує перебування на утриманні у громадянина Європейського Союзу чи його дружини/чоловіка (наприклад, свідоцтво про народження),
  3. якщо заява стосується попередника - документ, що підтверджує існування сімейних зв'язків, і документ, що засвідчує перебування на утриманні у громадянина Європейського Союзу чи його дружини/чоловіка.

 

Скільки це коштує?

Відповідно до Закону від 1 квітня 2011 р. Про внесення змін до Акту про в'їзд на територію Республіки Польщі, проживання та виїзд з цієї території громадян держав-членів Європейського Союзу та членів їх сімей (Журнал законів від 2011 р. № 92, пункт 532), у вказаних випадках  збори не стягуються.

 

Коли і де я можу забрати документ?

Після перевірки стану справи в додатку: https://przybysz.duw.pl
в відділенні Нижньосілезького воєводства у Вроцлаві
Департамент по цивільних справах і справах іноземців
pl. Powstańców Warszawy 1

Отримання документа здійснюється заявником або посередником, що має спеціальну довіреність для його отримання.

Якщо ви змінили своє місце проживання, особисті дані, втратили чи знищили документ або в нього закінчився термін дії - подайте ОСОБИСТО заяву на видачу/заміну карти перебування члена сім'ї громадянина ЄС, або заявку на видачу/заміну карти постійного перебування члена сім'ї громадянина ЄС.