FAQ - поширені питання

Де я можу подати заяву на отримання дозволу на роботу?

  • В головному управлінні
  • Делегатурі Нижньосілезького воєводського управління уряду в Єленій Ґурі, Легниці або Валбжиху
  • Надіслати поштою на адресу управління

 

Які є найбільш поширені помилки в заявах на отримання дозволу на роботу? Чому варто приділити особливу увагу, щоб їх уникнути?

Найбільш поширені помилки при подачі заяви на отримання дозволу на роботу іноземця:

  • відсутність позначки в пункті 5.3 заяви (п. 6.3 заяви на продовження дозволу) щодо кримінальної відповідальності іноземця. Потрібно позначити відповідний квадратик, один з двох;
  • нестача або повна відсутність відповідних категорій у додатку про судимість суб’єкта, яка надає роботу (дод. № 15). В заяві є 6 пунктів, але вісім відповідей, скільки й повинно бути позначок від роботодавця;
  • підписання вказаного вище додатка уповноваженою особою. Таку заяву може скласти лише роботодавець;
  • відсутність в заяві робочої адреси іноземця;
  • відсутність доданого до заяви дійсного посвідчення особи або проїзного документа;
  • прикріплення лише однієї сторінки копії паспорта іноземця - копії всіх заповнених сторінок є обов'язкові;
  • прикріплення копії «iнформації старости» - оригінал обов'язковий;
  • відсутність оригіналу довіреності; 

 

Чи можу я працювати протягом часу очікування розгляду заяви на отримання дозволу тимчасового/постійного проживання/резидента?

Ви можете працювати за умови, що мали право працювати безпосередньо перед поданням заяви – тобто маєте дозвіл на тимчасове перебування і роботу, або дозвіл на роботу, і після подання заяви ви будете працювати на умовах, зазначених у вашому дозволі. 

Якщо  перед поданням заяви ви не мали права працювати в Польщі, то зможете працювати за умови отримання дозволу на роботу або заяви про доручення роботи.

 

Чи можу я працювати в Польщі з картою перебування, отриманою в іншій країні ЄС?

Карта перебування, видана іншою державою, що належить до Шенгенської зони, дозволяє вам перебувати з туристичною метою в інших державах-членах Шенгенської угоди (включаючи Польщу) на період, що не перевищує 90 днів впродовж кожного 180-денного періоду. Сама карта перебування не дає вам права працювати.

 

Я подав заявку на іншу карту перебування (той самий роботодавець, однакові умови працевлаштування). Чи потрібно мати дозвіл на роботу/заяву про доручення роботи, щоб легально працювати впродовж періоду очікування рішення?  

Ні, якщо заява не містить формальних недоліків, а у вас легалізоване перебування, наприклад, штамп у паспорті або дійсна віза.

УВАГА! Робота повинна виконуватись у роботодавця та на посаді, зазначених у рішенні. В іншому випадку вона буде незаконною.
 

Я отримав рішення про надання єдиного дозволу на тимчасове перебуваня та роботу. Що робити з моїм дійсним дозволом на роботу? 

Якщо дозвіл на проживання та роботу стосується роботи з одним і тим самим роботодавцем і на тій же посаді, що зазначено у дозволі на роботу, то наявний дозвіл на роботу буде припинено на підставі закону в день видачі дозволу на тимчасове перебування та роботу.

 

Я отримав дозвіл на тимчасове перебування та роботу, але процедура видачі дозволу на роботу все ще триває: чи можу я працювати, яке рішення я отримаю, чи отримаю відшкодування за подання заяви на отримання дозволу на роботу?

Ви можете працювати легально, оскільки тимчасовий дозвіл на перебування та роботу дає вам право легально перебувати та працювати на умовах, вказаних у цьому документі. Провадження щодо надання дозволу на роботу буде припинено. Плата за подання заяви на отримання дозволу на роботу не підлягає відшкодуванню.

 

Я хочу найняти працівника з України. Що мені робити?

Подати заяву на отримання дозволу на працевлаштування іноземця на території Республіки Польщі разом з відповідними додатками. Якщо ви хочете найняти громадянина України на короткий термін, ви можете це зробити на підставі заяви на доручення роботи, яка зареєстрована повітовою службою зайнятості. Що стосується працевлаштування іноземця в сільському господарстві, садівництві, туризмі – потрібно подати заяву на надання дозволу на сезонну роботу в повітовій службі зайнятості.

 

Чи може іноземець працювати в Польщі після закінчення візи, очікуючи на рішення про надання дозволу на проживання?

Якщо в день подання заяви ви працювали на підставі зареєстрованої заяви про доручення роботи (заяви видані з 01/01/2018) або дозволу на роботу в роботодавця, з яким ви працюєте, на тій же посаді, а заяву на отримання дозволу на проживання подали, перебуваючи в Польщі на законних підставах, і жодних формальних недоліків немає - ви можете працювати під час розгляду питання про видачу дозволу на проживання. Якщо ви не відповідаєте зазначеним вище умовам, то ви можете працювати за умови наявності дозволу на роботу або зареєстрованої заяви про доручення виконання робіт іноземцю.

 

Я подав заяву на отримання дозволу на роботу. Чи цього достатньо, щоб мій працівник легально перебував у Польщі? Чи може він працювати з моменту подання заяви?

Ні, дозвіл на роботу не легалізує перебування іноземця. Подача заявки не легалізує роботу іноземця, таку дію має лише дозвіл на роботу.

 

Чи можу я працювати без дозволу на роботу, якщо я займаюся професією, зазначеною в Розпорядженні воєводи, як звільнена від необхідності подавати інформацію старости? 

Ні. Тільки випадки, зазначені в нормативних документах, дозволяють доручати роботу іноземцю без отримання дозволу на роботу. Звільнення від надання інформації старості - це лише полегшення отримання дозволу на роботу.

 

Що таке „інформація старости”?

Це документ, виданий старостою (повітова служба зайнятості) на вимогу роботодавця, що підтверджує нездатність знайти працівника з числа осіб, що зареєстровані як безробітні. Інформація складається з урахуванням пріоритету, наданого на ринку праці громадянам Польщі, і включає аналіз суми пропонованої винагороди та адекватності вимог стосовно роботи, яку має виконувати іноземець. 

 

Яка різниця між дозволами на роботу, виданими воєводою та дозволами, виданими старостою? 

Староста видає дозволи на сезонну роботу (тип S). Цей вид дозволу видається старостами суб'єктам, які наймають іноземців у вибраній сфері діяльності у сільському господарстві, лісництві та рибальстві, а також діяльності, пов'язаної з житлом та харчуванням, детально визначених у Постанові Міністра сім'ї, праці та соціальної політики від 8 грудня 2017 р. про підкласи, відповідно до Польської класифікації видів діяльності (PKD), в якій видаються дозволи на сезонну роботу іноземця. Дозвіл на сезонну роботу видається на період не більше 9 місяців протягом календарного року.

Воєвода видає дозволи на роботу в інших сферах діяльності суб'єктів, які доручають роботу іноземцю на термін не більше 3 років. 

 

Наша компанія зростає. Ми перетворюємо нашу компанію у ТзОВ. Чи потрібно міняти дозволи на роботу?

Жодного нового дозволу на роботу не потрібно, якщо уповноважений суб'єкт змінив зареєстрований офіс або місце проживання, юридичну назву чи правову форму, інший роботодавець перейняв управління або його частину, представництво або його частина було передано іншому роботодавцеві або цивільно-правовий контракт, укладений з іноземцем був заміщений контрактом на роботу. 

 

Як отримати "запрошення" на роботу?

"Запрошення на роботу" зазвичай є неправильним найменуванням дозволу на роботу або заяви про доручення роботи. Перший видається воєводою, другий – старостою (повітові служби зайнятості). З січня 2018 року дозволи на сезонну роботу також видають старости (повітові служби зайнятості).

Їх отриманню передує подання відповідних заяв разом з додатками.

 

Іноземець в'їхав у Польщу за безвізовим режимом, чи може він працювати?

Так, за умови, що іноземець матиме дозвіл на роботу або зареєстровану заяву про доручення роботи.

УВАГА! Перебування в режимі безвізового режиму є законним протягом 90 днів у 180-денний період.

 

Роботодавець має дозвіл на працевлаштування для іноземця. Чи може він відправити іноземця на роботу на території країн ЄС? 

Ви повинні перевірити чинні закони у вашій країні стосовно роботи іноземців та відряджень.

 

Хто подає заяву на отримання дозволу на роботу? 

Роботодавець, в якого працюватиме іноземець.

 

Чи повинен іноземець перебувати в Польщі, щоб отримати дозвіл на роботу?

Ні.

 

Чи отримаю я візу на підставі дозволу на роботу?

Так, але цього не достатньо, рішення приймається консулом.

 

Які коди видів діяльності (PKD) роботодавця я маю вказати в заяві?

В заяві вимагається символ PKD, пов'язаний із виконанням роботи іноземцем та зазначений підприємцем у записах CEiDG та KRS. Це стосується як роботодавця, що доручає роботу, так і роботодавця користувача.

 

Чи можу я використовувати дозвіл, виданий на іншого роботодавця?

Ні, якщо мова не йде про придбання або зміну суб’єкта, що надає робоче місце.

 

Що мені потрібно повідомити воєводі після отримання дозволу?

Суб'єкт, який доручає іноземцю виконувати роботу, протягом 7 днів письмово повідомляє воєводі, що видає дозвіл на роботу, про наступні обставини:

  • іноземець почав виконувати роботу іншого характеру або на іншій посаді, ніж зазначено у дозволі на роботу. Роботодавець може впродовж 30 днів у календарному році доручати іноземцю роботу іншого характеру або на іншій посаді, ніж зазначена у дозволі, задовольняючи потреби, від яких ця професія залежить; 
  • відбулася зміна місця реєстрації офісу чи місця проживання, найменування чи правової форми суб'єкта, який доручає іноземцю виконувати роботу, або представництво чи його частина було передано іншому роботодавцеві;
  • представництво чи його частина було передано іншому роботодавцеві;;
  • змінилась особа, яка представляє іноземного роботодавця, що вказана представником  суб'єкта перед воєводою та іншими органами влади;
  • іноземець не розпочав роботу протягом 3 місяців з дати початку дії дозволу на роботу;
  • іноземець припинив роботу на термін понад 3 місяці;
  • іноземець закінчив роботу раніше, ніж за 3 місяці до закінчення терміну дії дозволу на роботу.

 

Чи повинен роботодавець особисто забрати рішення?

Ні. Рішення може бути отримане особою, уповноваженою роботодавцем. Роботодавець також може просити відправити рішення поштою на зазначену адресу.

 

Чи повинен я надавати інформацію старости в оригіналі?

Так. У процесі видачі дозволу на роботу необхідно додати оригінал інформації старости. У випадку провадження щодо видачі дозволу на тимчасове проживання достатньо буде копії. Надання оригіналу - на власний розсуд.

 

Який договір я можу укласти з іноземцем?

З іноземцем роботодавець може укласти договір про працевлаштування та цивільно-правовий договір (наприклад, договір на сервісне обслуговування, договір на конкретну роботу). Договір повинен бути укладений у письмовій формі.

 

Чи студенти-іноземці мають право працювати в Польщі?

Так. Студенти денної форми навчання, незалежно від того, мають вони дозвіл на тимчасове проживання чи візу, можуть працювати на території Польщі без отримання дозволу на роботу впродовж терміну їхнього дозволу на проживання (візи чи карти). Студенти іншої форми навчання (вечірня, заочна), для того, щоб працювати в Польщі, повинні мати дозвіл на роботу або зареєстровану заяву про доручення роботи (якщо вони є громадянами Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, Російської Федерації або України) незалежно від того, мають вони візу чи карту перебування, видану з огляду на навчання в Польщі.

 

Які наслідки загрожують роботодавцеві за нелегальне працевлаштування іноземця та іноземцеві за незаконне виконання робіт?

Доручення іноземцю незаконного виконання роботи, так як і незаконне виконання роботи іноземцем, є злочинами. Акт, вчинений особою, яка діє від імені роботодавця, карається штрафом від 3000 до 5000 злотих, а іноземцю загрожує штраф у розмірі від 1000 до 5000 злотих.